Опубликовано августа 29, 2017 | Рубрики: Бдим за нардепами, Все статьи, Политика, Украина

Ганебна статистика нардепа Грановського

Картинки по запросу грановський народний депутатЧи можна вважати повноважним народним депутатом того, хто порушує депутатську присягу? Або виконує свої обовя’зки лише на 38%?

На офіційному сайті ВР міститься от така статистика:

За час існування цього складу ВР відбулося 9549 голосувань. З них депутат пропустив 5910 (62%). У тому числі 2667 — тому, що був відсутній на засіданні, а 3243 — на засіданні був, але голосування проігнорував.

Крім того, офіційно прогуляв 74 засідання.

Цих фактів достатньо, щоб позбавити цього «народного обранця» депутатського мандата. Якщо хтось бажає, може звернутися з позовною заявою до суду, в якому просити:

  1. Встановити, що Народний депутат України Грановський Олександр Михайлович у неконституційний спосіб 74 разів самоусунувся від виконання конституційних обов’язків шляхом пропуску засідінь Верховної Ради без поважних причин.
  2. Встановити, що Народний депутат України Грановський Олександр Михайлович 74 разів порушив п.3 статті 24 закону України «Про статус народного депутата України», згідно якої народний депутат зобов’язаний бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради України та її органів, до складу яких його обрано.
  3. Встановити, що Народний депутат України Грановський Олександр Михайлович у неконституційний спосіб 3243 разів самоусунувся від виконання конституційних обов’язків шляхом пропуску голосування на засіданнях Верховної Ради без поважних причин.
  4. Встановити, що Народний депутат України Грановський Олександр Михайлович  3317 разів порушив присягу народного депутата України.
  5. Зобов’язати Центральну Виборчу Комісію скасувати реєстрацію Грановського Олександра Михайловича як народного депутата України та анулювати його депутатське посвідчення.

Аргументи:

Відповідно до закону про статус народного депутата України (стаття 24) депутат зокрема зобов’язаний:

2) додержуватися вимог Конституції України, цього Закону, закону про регламент Верховної Ради України та інших законів України, додержуватися присяги народного депутата України;

3) бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради України та її органів, до складу яких його обрано;

4) особисто брати участь у голосуванні з питань, що розглядаються Верховною Радою України та її органами.

А присяга народного депутата за Конституцією така (стаття 79):

«Присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників

Отже: пропуск без поважних причин засідання ВР  та відмова від участі в голосуванні — це самоусунення від виконання конституційних обов’язків, порушення закону і, відповідно, присяги народного депутата.

Ще треба пригадати: 

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 7  липня  1998  року N 11-рп/98: «Виконання народним  депутатом  України  своїх  обов’язків  в  інтересах усіх співвітчизників випливає із змісту присяги,  яку складає  народний депутат  України  перед  Верховною  Радою  України. У тексті   присяги   сформульовано,   зокрема,   зобов’язання народного  депутата  України «додержуватися Конституції України та законів України». Це положення конкретизовано у  пункті  4  частини першої  статті  24  Закону  України «Про статус народного депутата України»,  згідно з яким особиста участь у голосуванні з питань,  що розглядаються Верховною Радою України,  є обов’язком народного депутата України. Отже, повноваження народного депутата України делеговані йому народом як сувереном влади і зобов’язують його брати участь  у прийнятті  рішень Верховної Ради України шляхом голосування».

Довідка:

ОБРАНИЙ ПО: Загальнодержавному багатомандатному округу
ПАРТІЯ: ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»
НОМЕР У СПИСКУ: 58

ПОСАДИ:

  • Голова підкомітету з питань цивільного, господарського та адміністративного судочинства Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Японією
Як саме цей депутат голосував, можна подивитися за адресою: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_dep?vid=1&kod=291

Про інших депутатів читайте тут: «Бдим за нардепами«

Денис Данько, український пенсіонер


Последние 10 статей на сайте"

\
↑ Top
copyright © 2018 Частный Некоммерческий Информационно-Популистский Сайт (ЧНИПС). All Rights Reserved