Опубликовано сентября 7, 2017 | Рубрики: Бдим за нардепами, Все статьи, Политика, Украина

Одкровення колишнього нардепа Чорновола про прогули і «кнопкодавство»

Картинки по запросу тарас чорновил«Народна Правда» в матеріалі «Тиша в залі: чому народні депутати не ходять на роботу» наводить розповідь Тараса Чорновіла, котрий був депутатом чотирьох скликань та членом різних фракцій, про «внутрішню кухню» боротьби з прогулами

«Коли в залі було зовсім вже порожньо – тиснули на мораль. Але не більше. Тому що проблем для фракції або партії через відвідуваність не виникало – колеги голосували «за себе та за того хлопця». Коли “Наша Україна”, наприклад, давала 99% голосів, реально присутніми були всього 65-70% депутатів. Але було також, коли 230-250 голосів «за» давали 50 депутатів, присутніх у залі. Були навіть конфлікти. Наприклад, Олесь Доній відмовлявся давати свою картку, а також голосувати за інших», – розповів Тарас Чорновіл.

Партії регіонів, за його словами, боролися не проти прогулів, а проти пропущених кнопок під час голосувань. Були так звані «відповідальні за ряди». Вони повинні були забезпечити, щоб всі кнопки в ряду, за помахом руки Михайла Чечетова, були натиснуті. “Причому, коли депутат голосував і за себе, і за сусіда, це взагалі не сприймалося як «кнопкодавство». Але він не повинен був бігати рядами. Ну, це просто смішно виглядало», – пояснив Тарас Чорновіл.

Нинішню плачевну відвідуваність, Тарас Чорновіл якраз і пояснює намаганням громадських активістів боротися з “кнопкодавством”. «Раніше суспільство не звертало на прогули ніякої уваги, тому що завдяки «кнопкодавству» голосування були результативними, а відсутність депутатів не відчувалася. Але потім з’явилися активісти, які почали говорити в принципі правильні речі – про те, що «кнопкодавство» суперечить нормам Конституції. Але вони почали викорінювати наслідки замість причини: боротися проти «кнопкодавства», замість того, щоб боротися проти низької явки, яка, власне, і є причиною «кнопкодавства», – зазначає політолог.


Последние 10 статей на сайте"

\
↑ Top
copyright © 2018 Частный Некоммерческий Информационно-Популистский Сайт (ЧНИПС). All Rights Reserved