Нардеп Ігор Гринів — більше 5 тисяч порушень депутатської присяги

Posted on : 24.04.2018 | post in : Бдим за нардепами,Все статьи,Политика,Украина |Комментарии к записи Нардеп Ігор Гринів — більше 5 тисяч порушень депутатської присяги отключены |

Картинки по запросу фриденталь михаилЧи можна вважати повноважним народним депутатом того, хто порушує депутатську присягу?

На офіційному сайті ВР міститься от така статистика:

За час існування цього складу ВР відбулося 12978 голосувань. З них депутат пропустив 7392 (57%). У тому числі 2050— тому, що був відсутній на засіданні, а 5342 — на засіданні був, але голосування проігнорував.

Крім того, офіційно прогуляв 143 засідання.

Цих фактів достатньо, щоб позбавити цього «народного обранця» депутатського мандата. Якщо хтось бажає, може звернутися з позовною заявою до суду, в якому просити:

 1. Встановити, що Народний депутат України Гринів Ігор Олексійович у неконституційний спосіб 143 разів без поважних причин самоусунувся від виконання конституційного обов’язку бути особисто присутнім на засіданнях Верховної Ради .
 2. Встановити, що Народний депутат України Гринів Ігор Олексійович 143 разів порушив п.3 статті 24 закону України «Про статус народного депутата України», згідно якої народний депутат зобов’язаний бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради України та її органів, до складу яких його обрано.
 3. Встановити, що Народний депутат України Гринів Ігор Олексійович у неконституційний спосіб 5342 разів самоусунувся від виконання конституційного обов’язку приймати участь у голосуванні на засіданнях Верховної Ради .
 4. Встановити, що Народний депутат України Гринів Ігор Олексійович  5485 разів порушив присягу народного депутата України.
 5. Зобов’язати Центральну Виборчу Комісію скасувати реєстрацію Гриніва Ігоря Олексійовича як народного депутата України та анулювати його депутатське посвідчення.

Аргументи:

Відповідно до закону про статус народного депутата України (стаття 24) депутат зокрема зобов’язаний:

2) додержуватися вимог Конституції України, цього Закону, закону про регламент Верховної Ради України та інших законів України, додержуватися присяги народного депутата України;

3) бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради України та її органів, до складу яких його обрано;

4) особисто брати участь у голосуванні з питань, що розглядаються Верховною Радою України та її органами.

А присяга народного депутата за Конституцією така (стаття 79):

«Присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників

Отже: пропуск без поважних причин засідання ВР  та відмова від участі в голосуванні — це самоусунення від виконання конституційних обов’язків, порушення закону і, відповідно, присяги народного депутата.

Ще треба пригадати: 

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 7  липня  1998  року N 11-рп/98: «Виконання народним  депутатом  України  своїх  обов’язків  в  інтересах усіх співвітчизників випливає із змісту присяги,  яку складає  народний депутат  України  перед  Верховною  Радою  України. У тексті   присяги   сформульовано,   зокрема,   зобов’язання народного  депутата  України «додержуватися Конституції України та законів України». Це положення конкретизовано у  пункті  4  частини першої  статті  24  Закону  України «Про статус народного депутата України»,  згідно з яким особиста участь у голосуванні з питань,  що розглядаються Верховною Радою України,  є обов’язком народного депутата України. Отже, повноваження народного депутата України делеговані йому народом як сувереном влади і зобов’язують його брати участь  у прийнятті  рішень Верховної Ради України шляхом голосування».

Довідка:

ОБРАНИЙ ПО: Загальнодержавному багатомандатному округу
ПАРТІЯ: ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»
НОМЕР У СПИСКУ: 14
Член депутатської фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»

ПОСАДИ:

 • Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку 
 • Член Української частини Парламентської асамблеї України і Республіки Польща 
 • Член Української частини Ради міжпарламентської ради Україна-НАТО 
 • Член Української частини Парламентського комітету асоціації 
 • Співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Норвегія 
 • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою 

 

Як саме цей депутат голосував, можна подивитися за адресою: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_dep?vid=1&kod=252 

Про інших депутатів читайте тут: «Бдим за нардепами«

Денис Данько, український пенсіонер

Comments are closed.
Theme Designed Bymarksitbd
Translate »