Нардеп Віталій Гудзенко — 56% народного депутата

Posted on : 06.05.2018 | post in : Все статьи,Политика,Украина,Украинцы |Комментарии к записи Нардеп Віталій Гудзенко — 56% народного депутата отключены |

На офіційному сайті ВР міститься така статистика:

За час існування цього складу ВР відбулося 12978 голосувань. З них депутат пропустив 5751 (44%). У тому числі 1261— тому, що був відсутній на засіданні, а 4490 — на засіданні був, але конституційний обвязок брати участь у голосуванні проігнорував.

Крім того, офіційно прогуляв 31 засідання.

Цих фактів достатньо, щоб позбавити цього «народного обранця» депутатського мандата. Якщо хтось бажає, може звернутися з позовною заявою до суду, в якому просити:

  1. Встановити, що Народний депутат України Гудзенко Віталій Іванович у неконституційний спосіб 31 разів без поважних причин самоусунувся від виконання конституційного обов’язку бути особисто присутнім на засіданнях Верховної Ради .
  2. Встановити, що Народний депутат України Гудзенко Віталій Іванович 31 разів порушив п.3 статті 24 закону України «Про статус народного депутата України», згідно якої народний депутат зобов’язаний бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради України та її органів, до складу яких його обрано.
  3. Встановити, що Народний депутат України Гудзенко Віталій Іванович у неконституційний спосіб 4490 разів самоусунувся від виконання конституційного обов’язку приймати участь у голосуванні на засіданнях Верховної Ради .
  4. Встановити, що Народний депутат України Гудзенко Віталій Іванович  5782 разів порушив присягу народного депутата України.
  5. Зобов’язати Центральну Виборчу Комісію скасувати реєстрацію Гудзенко Віталія Івановича як народного депутата України та анулювати його депутатське посвідчення.

Аргументи:

Відповідно до закону про статус народного депутата України (стаття 24) депутат зокрема зобов’язаний:

2) додержуватися вимог Конституції України, цього Закону, закону про регламент Верховної Ради України та інших законів України, додержуватися присяги народного депутата України;

3) бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради України та її органів, до складу яких його обрано;

4) особисто брати участь у голосуванні з питань, що розглядаються Верховною Радою України та її органами.

А присяга народного депутата за Конституцією така (стаття 79):

«Присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників

Отже: пропуск без поважних причин засідання ВР  та відмова від участі в голосуванні — це самоусунення від виконання конституційних обов’язків, порушення закону і, відповідно, присяги народного депутата.

Ще треба пригадати:

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 7  липня  1998  року N 11-рп/98: «Виконання народним  депутатом  України  своїх  обов’язків  в  інтересах усіх співвітчизників випливає із змісту присяги,  яку складає  народний депутат  України  перед  Верховною  Радою  України. У тексті   присяги   сформульовано,   зокрема,   зобов’язання народного  депутата  України «додержуватися Конституції України та законів України». Це положення конкретизовано у  пункті  4  частини першої  статті  24  Закону  України «Про статус народного депутата України»,  згідно з яким особиста участь у голосуванні з питань,  що розглядаються Верховною Радою України,  є обов’язком народного депутата України. Отже, повноваження народного депутата України делеговані йому народом як сувереном влади і зобов’язують його брати участь  у прийнятті  рішень Верховної Ради України шляхом голосування».

Як саме цей депутат голосував, можна подивитися за адресою: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_dep?vid=1&kod=252 

Про інших депутатів читайте тут: «Бдим за нардепами«

Денис Данько, український пенсіонер

Comments are closed.
Theme Designed Bymarksitbd
Translate »